Poduszka z gryki - czy warto? Właściwości i zastosowanie poduszki gryczanej.

Nie potrafisz się wyspać na swojej poduszce z syntetycznym wypełnieniem? Szukasz czegoś, co zapewni Ci zdrowy i spokojny sen, przespane noce i pełnię wypoczynku? Idealnym rozwiązaniem będzie poduszka z gryki - naturalna alternatywa dla szerokodostępnych poduszek ze sztucznym wypełnieniem. Matka Natura dba o nasz komfort w nocy - gryczane poduszki mają wiele plusów, które są odczuwalne już po pierwszych przespanych godzinach. Koniec z przewracaniem poduszki na zimną stronę, pocącą się skórą głowy, męczącymi alergiami i mocnym napięciem mięśni szyi i karku. Łuska gryki, będąca wypełnieniem poduszki, dopasowuje się do anatomii użytkownika, tworząc idealną podłoże do snu.

Spokojny i komfortowy sen - przespana noc z poduszką gryczaną

Czy w wypoczęciu przeszkadza Ci ciągle nagrzewająca się poduszka, która obniża jakość snu? Poduszka z gryką utrzymuje stałą temperaturę, zapewniając Ci komfort termiczny przez całą noc. To przekłada się na przyjemny, relaksujący sen bez wybudzania się w celu odwrócenia poduszki na drugą stronę.

Ponadto poduszka z gryki skutecznie absorbuje wszelką wilgoć i zapobiega nadmiernemu poceniu się głowy. W jaki sposób? Piramidkowe w kształcie łuski gryki tworzą wewnątrz poduszki przestrzeń, która stwarza warunki do cyrkulacji powietrza. pozwalają na stałą wymianę ciepła i wilgoci między ciałem a otoczeniem, co oznacza, że poduszka gryczana wchłania pot, a poźniej odparowuje go do otoczenia bez zaburzania ciągłości snu. Co więcej, gryka ma właściwości neutralizujące promieniowanie elektromagnetyczne szkodliwe dla naszego ciała - jest dobrym odpromiennikiem. Przekłada się to na lepszy relaks w ciągu nocy.

Poduszka z gryki - na co pomaga?

Wegańskie, naturalne poduszki z gryki mają wiele zalet, które przekładają się nie tylko na komfortowy wypoczynek, ale też na stan zdrowia ich użytkownika. Łuska gryczana ma działanie antyalergiczne, co docenią ci, których w nocy i o poranku męczą uczulenia. Sama gryka nie powoduje alergii, a ponadto zawiera taninę - substancję utrudniającą rozmnażanie oraz rozwój roztoczy i bakterii, a także pleśni i grzybów. 

Produkty wypełnione łuskami gryki mogą być też wykorzystywane do masażu ciała - pobudzają mikrokrążenie oraz krążenie obwodowe. Ponadto poduszka gryczana ma właściwości antyodleżynowe, a to za sprawą faktu, że ma ruchome wypełnienie, które samoistnie dopasowuje się do pozycji ciała, zapobiegając powstawaniu odleżyn oraz odparzeń. Dodatkowo wypełnienie zapewnia delikatny masaż głowy i szyi podczas leżenia na poduszce, co przekłada się na redukcję naprężeń, które mogą powodować ból głowy czy drętwienie rąk. Poprawienie krążenia krwi i wymasowanie skóry głowy może przyczynić się do zredukowania migren. Komfortowa noc spędzona na wygodnej poduszce z gryki to gwarancja spokojnego i snu i udanego kolejnego dnia, ponieważ budzimy się wypoczęci i zadowoleni. Gryczana poduszka wspiera również kręgosłup - jest dość twarda i stabilna, dzięki czemu nie ugina się, a dobrze trzyma ciężar ciała. Poduszka z gryki jest odpowiednia dla każdego, kto boryka się z bólami stawów, mięśni i bólami głowy, problemami ze snem, nadmiernym poceniem i dla alergików.

Chcesz, aby Twoja poduszka gryczana miała jeszcze więcej właściwości prozdrowotnych? Możesz do niej włożyć woreczek z wybranymi ziołami albo dodać do wypełnienia kilka kropel naturalnych olejków eterycznych, które dodatkowo będą zapewniały Ci łagodną aromaterapię podczas wypoczynku.

Poduszki z gryki dla całej rodziny

W ofercie sklepu Amber Dream znajdziesz zarówno mniejsze poduszki z gryki dla dzieci oraz podróżne, jak i większe rozmiary, skutecznie wspierające głowę i szyję przez całą noc. Nasze poduszki z gryką wyróżnia to, że są wypełnione również bursztynem, który ma właściwości wzmacniające i lecznicze, a ponadto wzmacnia działanie gryki. Naturalne materiały, z których wykonane są poszewki, takie jak len i bawełna, dodatkowo zwiększają komfort snu, a dzięki szerokiemu wyborowi kolorów i wzorów bez wątpienia znajdziesz taką pasującą do swojej sypialni lub pokoju dziecięcego. Poduszkę z gryki można stosować zarówno jako zamiennik klasycznej wersji z syntetycznym wypełnieniem albo doraźnie, jako terapię przeciwbólową. Nie wymagają one skomplikowanej pielęgnacji - latem wystawia się je na wiatr oraz słońce, a zimą na mróz.

close Shopping Cart
close Shopping Cart